26 Mart 2012 Pazartesi

Dünyanın en güvenli cebi!

Dünyanın en güvenli cep telefonu olarak satışa sunulan cihaz, fiyatıyla da el yakıyor!

Eğer konuşmalarınızın dinlendiğini düşünüyorsanız ve 1.320 sterlininiz de varsa, Enigma E2 tam size göre... Üretici firma Tripleton, iki Enigma E2 arasında yapılan konuşmaların hiçbir şekilde dinlenemeyeceğini belirtiyor. Özel bir şifreleme sistemi kullandıklarını ve bunun "sanal ortamda kırılmasının imkansız olduğunu" söylüyor şirket ve ekliyor: "Pek çok güvenlik uzmanı denedi fakat hiçbiri başaramadı."

Bir başka Enigma E2 ya da Enigma (ilk model) "kripto" tuşuna basarak arandığı zaman, arama "yüksek güvenlikli şifreler" içeren ikinci bir SIM kart kullanılarak meraklı kulaklardan uzakta tutuluyor.

Peki ya Enigma telefonu olmayan birini arayacak olursanız? İşte o zaman karşıdaki telefon şifreleri çözemeyeceği için, görüşmeler şifresiz olarak yapılıyor. Yani güvenli konuşmak için, iki tarafın da Enigma telefon kullanıyor olması şart. Tripleton, şu an için sadece görüşmelerin şifrelenebildiğini fakat yakın zamanda kısa mesajların ve resimli mesajların da şifrelenebileceği yazılım güncellemesini yayınlayacağını söylüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düşüncelerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim :)